Çatı Faresi İlaçlama

Çatı Faresi İlaçlama

Çatı fareleri, siz görmeseniz bile evlerin çatılarında veya bodrumlarında sıklıkla ortaya çıkan ve yaşayan bir canlı türüdür. Bu canlılar ev farelerinden daha büyük boyutlarda fakat lağım farelerinden daha küçük boyutlarda olmaktadırlar. Boyları genellikle 20-25 cm arası değişmektedir. Bu değişimde beslenmeleri ve yaşadıkları ortamda önemli bir rol oynamaktadır. Çatı fareleri yılda 4-5 kez çiftleşerek, bu çiftleşme sonucunda her seferinde 6-8 arasında yavru doğururlar. Bu yavrular yaklaşık olarak 3-4 ay gibi bir sürede büyürler. Bu yüzden bulundukları ortamda kolaylıkla çoğalabilmektedirler.

Çatı farelerinin dikkat çeken özellikleri nelerdir?
Bu farelerin en önemli yerleri ayakları ve tırnaklarıdır. Çok güçlü ayaklara ve tırnaklara sahip olan bu canlılar, evlerin çatılarına kolaylıkla tırmanabilmektedirler. Farelerle başa çıkmak için haşere ilaçlamayöntemleri kullanılmalı ve bu yöntemler alanında uzman kişilerce gerçekleştirmelidir. Tek başınıza bu farelerle baş etmeniz oldukça zor olacaktır. Bu nedenle profesyonel yardım almak mutlaka gerekli ve elzemdir.

Çatı fareleri genellikle nerelerde yaşarlar?
Çatı fareleri;

  • Evlerin bodrumlarında,
  • Çatılarında,
  • Kömürlüklerde,
  • Çöplerin arasında,
  • Apartman boşluklarında

Yaşayabilmektedirler. Bu nedenle farelerle karşılaşıldığı zaman hemen bir yardım almak ve bu sorunu ortadan kaldırmak oldukça önemlidir. Fareler sizin fark etmenizden çok önce üremiş ve çoğalmış olabilirler. Bir tane bile fare görseniz, hemen bu konuda uzman kişileri aramanız ve onlardan yardım almanız oldukça önemlidir. Onların yapacağı fare ilaçlama hizmetleri ile bu sorunu kolaylıkla ortadan kaldırabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz. Bu tür sorunlarla başa çıkma konusunda, yetkili firmalarla işbirliği yaparak sonuç alabilirsiniz. Bunlar arasından bulacağınız kaliteli bir firma sayesinde, çatı faresi ilaçlaması kolay ve pratik yöntemlerle işinin erbabında kısa sürede kesin çözümlerle sizi rahatlatacak sonuçlar elde edebilirsiniz.